Mnóstwo grania i radości

You are currently viewing Mnóstwo grania i radości

W sobotę 27 sierpnia 2022 r. na kortach COS OPO w Wałczu odbył się deblowy turniej tenisowy dla podopiecznych i sympatyków Szkoły Tenisa OCHRYM Artura Ochrymowicza. A kilkanaście dni wcześniej ST OCHRYM zorganizowała cieszący się coraz większą popularnością Turniej Rodzinny.

W sobotniej imprezie rywalizowało 14 zawodników, podzielonych w drodze losowania na 3 grupy. System rozgrywek przewidywał, że we wstępnej fazie turnieju uczestnicy grali w parach, dobieranych według zasady: z każdym przeciwko każdemu, przy czym zawodnicy zbierali punkty na własne konta. Do fazy półfinałowej awansowali zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej grupie plus dwóch uczestników z najwyższym dorobkiem punktowym, uzbieranym w fazie grupowej. W walce o czołowe lokaty pary dobierane były już na zasadzie losowania, które odbyło się przed meczami półfinałowymi.

W pierwszym meczu tej fazy Andrzej Borowiec i Robert Pacyk pokonali Andrzeja Ksepko i Ryszarda Wiercińskiego. W drugim półfinale Artur Ochrymowicz i Tomasz Chruścicki zwycięsko wyszli z rywalizacji z Tomaszem Niewulskim oraz Łukaszem Tomaszewskim.

W meczu o trzecie miejsce faworyzowani T. Niewulski i Ł. Tomaszewski dość niespodziewanie ulegli A. Ksepko i R. Wiercińskiemu.

Mecz finałowy okazał się bardzo zacięty i… długi. Pierwszego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść A. Borowiec i R. Pacyk. W drugim role się odwróciły i A. Ochrymowiczowi oraz T. Chruścickiemu udało się doprowadzić do decydującej rozgrywki tie-breakowej, rozgrywanej zamiast trzeciego seta. W niej szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. W decydującej fazie tie-breaka trzech piłek meczowych nie wykorzystali Ochrymowicz i Chruścicki i zaczęła się gra na przewagi. A. Borowiec i R. Pacyk grali w końcówce jak z nut, natomiast najstarszemu z graczy T. Chruścickiemu bieganie po korcie mocno utrudniały skurcze łydek.

Młodsi rywale potrafili z tego skorzystać i po zaciętej rywalizacji wygrali tie-breaka 15-13.

– Ten turniej znajduje się w kalendarzu naszych imprez już od kilku lat – mówi szef ST OCHRYM Artur Ochrymowicz. – Myślę, że jest bardzo wartościową imprezą dla propagowania tenisa w Wałczu, a dla uczestników świetną zabawą, łączącą sportową rywalizację z zacieśnianiem więzi towarzyskich. Nie da się ukryć, że wszyscy dobrze się znamy i po prostu lubimy spędzać ze sobą czas, ale na korcie rywalizujemy ze sobą ostro.

W trakcie wielogodzinnej imprezy uczestnicy posilali się daniami z grilla i napojami wzmacniającymi, a poturniejowa biesiada dostarczyła jej uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

***

6 sierpnia na bukowińskich kortach odbył się zorganizowany również przez ST OCHRYM deblowy Turniej Rodzinny. Impreza ma już kilkuletnią tradycję i cieszy się coraz większą popularnością. Warunkiem udziału w turnieju jest to, by pary złożone były z zawodników, których łączą więzi rodzinne (np. mama + dziecko, mąż + żona, itp.).

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 15 par – głównie z Wałcza, ale także z Piły i okolic. Tenisowe duety rywalizowały na zasadzie każdy z każdym. Zdecydowana większość meczów była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie.

Ostatecznie na 3 miejscu rywalizację zakończyli Kuba i Gracjan Lewczukowie (bracia), drugie miejsce zajęli Anna i Krzysztof Ksepko (małżeństwo), a zwycięzcami zostali Julia i Leszek Sierhej (córka i tata).

– Emocji, ale i dobrej zabawy było co niemiara – podsumowuje Artur Ochrymowicz. – To jest zresztą charakterystyczna cecha tego turnieju. A kolejną imprezą, która odbędzie się na bukowińskich kortach już 10 i 11 września, będzie tradycyjny, singlowy turniej OCHRYM Pojezierze Cup. Amatorów tenisa serdecznie zapraszamy!

TC

Zdjęcia z Turnieju Towarzyskiego

Zdjęcia z Turnieju Rodzinnego