Arytmetyka mentalna

You are currently viewing Arytmetyka mentalna

AMAKids Polska to międzynarodowa sieć akademii rozwoju intelektualnego dla dzieci w wieku 5-14 lat. Arytmetyka Mentalna™, Kids Evolution™ to zrównoważone treningi mózgu, które rozwijają zdolności umysłowe i twórcze naszych dzieci, pożytkując pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu. Wykorzystywane są do pracy japońskie liczydło soroban, kostka Rubika, gry logiczne i pamięciowe.

Dotychczas w Wałczu nie było jeszcze tego typu zajęć. Rodzice ani ich pociechy nie mieli szansy na rozwój intelektualny dziecka ponad program szkolny. AMAkids rozwija się w bardzo szybkim tempie, ma już ponad 50 oddziałów w Polsce, jest obecny w 27 krajach na świecie.
Po kursie dzieci znacznie poprawią swoje wyniki w nauce, ich pamięć i koncentracja są bardziej rozwinięte. Zajęcia są ogólnorozwojowe i nie koncentrują się wyłącznie na liczeniu. Duży nacisk kładziony jest na harmonijny rozwój obu półkul mózgu, dzięki czemu uczniowie już po kilku miesiącach nauki widocznie zwiększają swoje możliwości.
Liczydło soroban pochodzi z Japonii, gdzie od wielu lat arytmetyka mentalna jest obowiązkowym przedmiotem w każdej szkole. Każdy uczeń potrafi liczyć w pamięci duże wartości, dorośli nie używają kalkulatorów i radzą sobie doskonale.
– Cieszę się niezmiernie, że mogę stworzyć oddział AMAkids w Wałczu – mówi Joanna Gulbińska-Kotowska, dyrektor wałeckiej filii AMAkids Szczecin. – Reakcja mieszkańców na prowadzenie zajęć z arytmetyki mentalnej jest fantastyczna. Okazuje się, że jesteśmy bardzo świadomym miastem. W pomoc przy promocji naszego oddziału zaangażowali się też przedsiębiorcy. Szczególne podziękowania należą się firmie TECE Trans, a balony przepięknie wykonała firma Kraina Balonów. Pani Ola w ciągu kilku dni dostarczyła nam 1500 balonów!

– Zachęcam do zapisania swojego dziecka na darmową lekcję pokazową – mówi J. Gulbińska-Kotowska. – Uczymy dzieci w wieku od 5 do 14 lat – Dbamy o wysoki poziom kształcenia, dlatego nasze grupy są maksymalnie dziesięcioosobowe. Będziemy tworzyć taką ilość grup, aby każde chętne dziecko zostało zapisane zgodnie ze swoją grupą wiekową i w dogodnym dla siebie czasie. Zapisy na zajęcia demo odbywają się za pośrednictwem strony AMAkids na Faceeboku, w MOSiR a także bezpośrednio u mnie. Kontaktować można się ze mną pod nr. telefonu 570-035-050 lub mailowo na adres joanna.gulbinska@amakids.pl.