Eko-Pracownia w Kornelówce

You are currently viewing Eko-Pracownia w Kornelówce

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Wałczu powstanie ekopracownia.

Eko-Pracownia to nowy program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, adresowany do szkół podstawowych i średnich. Miasto Wałcz na ten cel pozyskało nieco ponad 40.000 zł., a całkowity koszt projektu to ok 45.000 zł. Podczas konferencji, która odbyła się 22 sierpnia, prezes WFOŚiGW Marek Subocz i burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski podpisali umowę o dofinansowaniu utworzenia ekopracowni w Szkole Podstawowej Nr 1.

W spotkaniu uczestniczyli również: poseł Czesław Hoc, wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik, radni Miasta Wałcz, dyrektor Szkoły Pani Ewa Hołowska-Kędzierska oraz pomysłodawczynie projektu. Uczestnicy konferencji wyrazili nadzieję, że wkrótce takie pracownie powstaną w każdej szkole.

Inicjatorkami utworzenia Eko-Pracowni w wałeckiej „Kornelówce” były dwie nauczycielki: Justyna Wilczyńska i Joanna Masłowska. Tytuł projektu „Tam, gdzie jeziora, błękity” idealnie opisuje rzeczywistość, w której żyjemy.

Za pieniądze z projektu planowany jest zakup m.in. mikroskopów, zestawów do badania wody, zestawu Moduł Woda, monitora interaktywnego, laptopa, i akwarium.

W ramach programu szkoła podejmie współpracę m.in. z Nadleśnictwem Wałcz, Nadleśnictwem Płytnica, Urzędem Miasta, Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Wałczu, elektrownią wodną w Głusku, Drawieńskim Parkiem Narodowym czy Gospodarstwem Rybackim w Wałczu.

Pracownia ma zostać wykonana do 30 listopada br.

Oprac. tc