Brąz laskarzy

You are currently viewing Brąz laskarzy

Polscy hokeiści na trawie wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy w Hockey 5s, które w minionym tygodniu odbyły się w Wałczu. Złote medale zdobyli Holendrzy, którzy w finale pokonali Belgów.

W Euro w Polsce wzięło udział 13 zespołów: Armenia, Austria, Belgia, Chorwacja, Cypr, Finlandia, Luksemburg, Holandia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina oraz Polska.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W fazie grupowej biało-czerwoni zagrali z Ukrainą, Chorwacją, Cyprem, Luksemburgiem, Armenią i Belgią. Podopieczni Dariusza Rachwalskiego wygrali pięć spotkań i ulegli tylko późniejszym finalistom – Belgii. Mimo tej porażki, bez problemu awansowali do półfinału.
W meczu o finał Polacy trafili na faworytów turnieju, czyli Holendrów. Pomarańczowi wygrali 5:3, chociaż przy stanie 4:3 Polacy mieli sporo okazji do wyrównania.
W spotkaniu o brązowy medal Mistrzostw Europy biało-czerwoni zagrali ze Szwajcarią. Do przerwy był remis, ale w drugiej połowie gospodarze rozegrali fantastyczny kwadrans i ostatecznie wygrali 8:2.
W meczu o złoto Holendrzy pokonali Belgów 4:1.
Trzecie miejsce na Euro w Wałczu oznacza, że Polacy awansowali do Mistrzostw Świata, które w 2024 roku odbędą się w Omanie.
Zawody zostały rozegrane na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Były to pierwsze w historii seniorskie Mistrzostwa Europy w Hockey 5s. Patronat honorowy nad tym turniejem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
Grupowe mecze Polaków: Luksemburg – Polska 2:20, Polska – Chorwacja 13:1, Ukraina – Polska 5:8, Armenia – Polska 0:36, Cypr – Polska 1:12. Belgia – Polska 7:5
Półfinał: Holandia – Polska 5:3 (2:1)
Mecz o 3. miejsce: Polska – Szwajcaria 8:2 (1:1)
Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Jacek Kurowski (Polska), a bramkarzem Mateusz Popiołkowski (Polska).
Oprac. tc