Nasze rządziły w kadrze

You are currently viewing Nasze rządziły w kadrze

Za zawodniczkami wałeckiej Korony bardzo udany tydzień, obfitujący w zwycięskie międzynarodowe walki: najpierw w Szczecinie z mistrzyniami Ukrainy i Niemiec, a pod koniec tygodnia w historycznym dwumeczu kadry narodowej kadetek z reprezentacją Włoch.

W miniony weekend polska kadra narodowa kobiet w ramach zgrupowania odbywającego się pod wodzą Łukasza Butryńskiego w wałeckim COS-ie, odbyła start kontrolny w Szczecinie w Międzynarodowym Grand Prix. Bardzo dobre pojedynki stoczyły tam dwie wychowanki Korony. Oliwia Jakubczyk pokonała aktualną mistrzynię Niemiec, natomiast Joanna Szlędak wygrała z reprezentantką Ukrainy.
Pod koniec blisko 10-dniowego zgrupowania zaplanowany był dwumecz z kadrą nNarodową Włoch. W czwartek 19 maja w sali bokserskiej wałeckiej Korony po raz pierwszy w historii kadra narodowa Polski kadetek (15-16 lat) odbyła międzypaństwowy mecz bokserski. W składzie reprezentacji Polski znalazły się aż 4 wałczanki, który bardzo wyraźnie przyczyniły się do wygranej nad zespołem Włoch. Zwycięstwa odniosły Wiktoria Piasecka, Joanna Szlędak oraz Oliwia Araszewska, a mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 19-14 dla Polek. W tej konfrontacji swój udział mieli również wałeccy sędziowie Zbigniew Kaczmarczyk oraz Tomasz Matela.
Nagrodę za stoczenie najlepszej walki meczu odebrała człopianka Joanna Szlędak.
Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Powiatu Wałeckiego, Urzędu Miasta Wałcz, Gminy Wałcz oraz innych sponsorów.
Na zakończenie zgrupowania kadry kadetek w Pile odbył się drugi mecz z Włochami, w którym ponownie górą były Polki. Kolejne zwycięstwo dołożyła Oliwia Araszewska, a bardzo dobry, zwycięski pojedynek z wicemistrzynią Europy kadetek stoczyła także Oliwia Jakubczyk. oprac. tc