Znęcał się nad rodziną

You are currently viewing Znęcał się nad rodziną
Policjanci Posterunku Policji w Mirosławcu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który przez trzy lata znęcał się psychicznie i fizycznie nad najbliższymi. Postanowieniem Sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. 

Policjanci interweniowali wobec 27 latka, który wszczynał awantury domowe. Mężczyzna groził swojej żonie oraz kilkuletnim dzieciom pozbawieniem życia, stosował wobec nich przemoc psychiczną i fizyczną oraz w wulgarny i obraźliwy sposób odnosił się do domowników, szarpiąc za ubrania, bijąc i popychając. W marcu br. prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania. 27-latek nie zastosował się jednak do zastosowanych środków.
Funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że 27-latek w kwietniu kolejny raz dopuścił się przemocy wobec członków swojej rodziny oraz innych osób. Mężczyzna został zatrzymany, a sędzia po zapoznaniu z dowodami przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. 
Za znęcanie się nad rodziną 27-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują do świadków o reagowanie na zachowania przemocowe. Sąsiedzi lub najbliższa rodzina, ale również osoby postronne informując o przemocy mogą dać siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. Swój apel funkcjonariusze kierują również do osób pokrzywdzonych przemocą, którym służy pomocą wiele instytucji, m.in. PCPR, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodek interwencji kryzysowej. Aby przerwać przemoc - wystarczy złożyć zawiadomienie...