Zaczęło się od świateł

You are currently viewing Zaczęło się od świateł

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 36-latka, który przy sobie i w miejscu zamieszkania miał znaczne ilości narkotyków. Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez wałecki Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Wałczu asp. Beata Budzyń, wszystko zaczęło się od kontroli pojazdu, którego 36-latek był pasażerem. Policjanci pełniący służbę na terenie Mirosławca zatrzymali do kontroli drogowej nieprawidłowo oświetlone auto. Podczas sprawdzania osób w policyjnej bazie danych okazało się, że pasażer kontrolowanego auta jest poszukiwany w związku z wydanym nakazem doprowadzenia do Zakładu Karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Okazało się również, że mężczyzna posiadał przy sobie sporą ilość amfetaminy i marihuany. W toku dalszych czynności policjanci przeszukali mieszkanie 36-latka, gdzie znaleźli susz marihuany oraz 158 szt. tabletek ecstasy. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko kilogram substancji psychotropowych. Wobec niezbitych dowodów, mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków.
Sądu Rejonowy w Wałczu zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. 36-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.