Posiedzą, zamiast pojeździć…

You are currently viewing Posiedzą, zamiast pojeździć…

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież z włamaniem do dwóch naczep samochodów ciężarowych. Z jednej z naczep zginęło 90 elektrycznych deskorolek o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Dodatkowo jeden z podejrzanych usłyszał także zarzut posiadania narkotyków. 28 i 31 latka sąd aresztował na 3 miesiące.

Dzięki pracy policjantów wałeckiej komendy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy w połowie lutego dokonali na terenie powiatu wałeckiego kradzieży z włamaniem do dwóch naczep samochodów ciężarowych. 31- i 28-letni mężczyźni to bracia, są mieszkańcami województwa lubuskiego. Podczas włamań posłużyli się wypożyczoną lawetą. Włamali się do naczep nad ranem, podczas postoju ciężarówek na parkingach w Lubnie i Rusinowie. Kiedy okazało się, że z pierwszej naczepy nie ma czego ukraść, postanowili włamać się do kolejnej. Po sforsowaniu zabezpieczeń, ukradli 90 sztuk hulajnóg elektrycznych o wartości ponad 92 tysiące złotych.
Mężczyźni byli już wcześniej karani. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec 31 i 28 latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Starszy z braci usłyszał dodatkowy zarzut posiadania 2,177 grama amfetaminy.Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie w kwocie 25 000 złotych.