Ósma Złota Korona

You are currently viewing Ósma Złota Korona

Mimo niespotykany problemów technicznych, ósma już edycja międzynarodowego turnieju bokserskiego „Złota Korona” przeszła do historii, w której zapisała się wyjątkowymi zgłoskami.

Cyklicznie odbywające się zawody bokserskie, organizowane przez K.S. Korona Wałcz, przyzwyczaiły, że zawsze stoją na wysokim poziomie sportowym. Nie inaczej było tym razem. W ponad 30 pojedynkach zobaczyć można było m. in. młodzieżową kadrę narodową, reprezentantki Ukrainy, wiele mistrzyń i mistrzów Polski oraz uczestników Mistrzostw Świata i Europy.
Mimo niespotykanych trudności technicznych, spowodowanych przez bardzo trudne warunki atmosferyczne, gospodarze turnieju zrobili wszystko, aby zawody udało się przeprowadzić. Poszczególne ekipy również nie zawiodły i pokonały trudności napotkane w drodze do Wałcza, docierając w komplecie.
Jeśli chodzi o stronę sportową, to wychowankowie wałeckiego klubu okazali się niezbyt gościnni, wygrywając cztery z pięciu pojedynków. Oliwia Araszewska pokonała rywalkę z Włocławka, a było to już jej trzecie zwycięstwo w tym roku. Joanna Szlędak wygrała z reprezentantką Ukrainy, uczestniczką ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. Zwycięstwa odnieśli także Oliwier Araszewski oraz trenujący aktualnie z kadrą narodową juniorów na wałeckim COS-ie Daniel Jesiotr.
Trenerzy i zawodnicy dziękują za pomoc w organizacji turnieju następującym instytucjom i firmom: Powiat Wałecki, Miasto Wałcz, Gmina Wałcz, Victoria Cymes, Zakład Energetyki Cieplnej, Stowarzyszenie Incjatyw Gospodarczych, Hurtownia ELMES, Elektryzuj.com.pl, Dachy Butryńscy, Cafe Tęcza, Zakład Budowlano-Transportowy Janusz Klekot, Piekarnia Cukiernia Daniel Szlędak oraz osobom prywatnym.
oprac. tc