Sukces w Serbii

You are currently viewing Sukces w Serbii

Sukcesem zakończyły start w dalekiej Serbii zawodniczki Korony Wałcz: Oliwia Jakubczyk zdobyła brąz w juniorkach, a Oliwia Araszewska złoto w kategorii kadetek.

Zawody w Serbii są turniejem kategorii A i znajdują się w oficjalnym kalendarzu Europejskiej Federacji Boksu Olimpijskiego EUBC. Startują tam kadry narodowe z całej Europy, a bardzo często również reprezentacje takich potęg boksu młodzieżowego, jak Indie czy Kazachstan. Tegoroczny turniej w Serbii nie był pierwszym, w którym sukcesy odnosiły zawodniczki wałeckiej Korony. W poprzednich latach w tych bardzo mocno obsadzonych zawodach medale zdobywały: srebro Dominika Pogrzebska oraz brąz Anna Góralska.
W tym roku w Serbii miały wystartować 3 zawodniczki Korony, wszystkie mające na koncie tytuły Mistrzyń Polski i starty w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy kobiet. Niestety w ostatniej chwili, ze względu na chorobę, w domu musiała zostać aktualna wicemistrzyni Europy młodziczek Joanna Szlędak. Pozostałe wałczanki stanęły jednak na wysokości zadania i nie przestraszyły się bardziej doświadczonych i utytułowanych rywalek. Mimo debiutu w starszej kategorii wiekowej, z bardzo dobrej strony pokazała się Oliwia Jakubczyk, która zdobyła brązowy medal, a po odpadnięciu z dalszej rywalizacji toczyła bardzo cenne walki sparingowe.
Świetny występ zanotowała Oliwia Araszewska, która wygrała swoją kategorię wagową i zdobyła złoty medal! Warto podkreślić, że w walce półfinałowej pokonała jednogłośnie na punkty mistrzynię Grecji. W walce finałowej poprzeczka była zawieszona jeszcze wyżej, bo trzeba było boksować nie dość, że z medalistką Mistrzostw Europy, to z sędziami, którzy pomagali miejscowej pięściarce z Serbii.

  • Mimo tych przeciwności, zawodniczka Korona pokazała klasę i odniosła zasłużone zwycięstwo – relacjonują trenerzy wałeckiej Korony Zbigniew i Łukasz Butryńscy.
    Trenerzy i zawodniczki K.S. Korona Wałcz pragną złożyć podziękowania wójtowi gm. Wałcz Janowi Matuszewskiemu i Gminie Wałcz, którzy przyszli z pomocą w momencie, gdy klub jeszcze nie ma dotacji na bieżącą działalność. Podziękowania należą się również sponsorom, dzięki którym ten kosztowny wyjazd doszedł do skutku. Byli nimi Hurtownia Elektryczna ELMES, Elektryzuj.pl, Cafe Tęcza, Dachy Butryńscy oraz wspierający klub ludzie dobrej woli.
    Oprac. tc