Szczeciński sukces oldbojów

You are currently viewing Szczeciński sukces oldbojów

4 grudnia oldboje wałeckiego Orła uczestniczyli w Mikołajkowym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej w Szczecinie. Turniej organizowany jest cyklicznie, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Sympatyków i Byłych Piłkarzy Stal Stocznia – Oldboje.

W czasie turnieju organizowana jest tradycyjna zbiórka pieniędzy dla najbardziej potrzebujących dzieci niepełnosprawnych. W tym roku zbierano środki na operację Zuzi i Franka. Po zakończonej rywalizacji odbyły się licytacje, na których licytowano m.in. koszulkę reprezentanta Polski Kacpra Kozłowskiego z podpisami zawodników Pogoni Szczecin, którą udało się sprzedać za 8.000,00 zł, piłka z podpisami piłkarzy Pogoni znalazła nabywcę za 5.000,00 zł, a bilet VIP na mecz Pogoni został sprzedany za 1.500,00 zł.
Bardzo udana – zwłaszcza dla oldbojów Orła – okazała się również sportowa strona imprezy. Mecze były rozgrywane na sztucznym boisku Stali Szczecin. W rywalizacji uczestniczyło 6 drużyn, w tym jedna z Danii. Drużyny grały w systemie każdy z każdym, a mecze trwały 15 minut. Wałczanie wygrali 3 mecze, raz zremisowali i raz zeszli z boiska jako pokonani. To wystarczyło do zajęcia 1. miejsca w całym turnieju. Na drugim miejscu rywalizację zakończył zespół Stali Stocznia Szczecin, a na trzecim Adamus.
Oldboje Orła wystąpili w składzie: Henryk Dziubczyński (bramkarz) oraz Piotr Czerniewicz, Marek Zając, Mariusz Wiza, Piotr Dziubczyński, Krystian Łukaszewicz, Marcin Rosiński, Sławomir Jabłoński, Jacek Halicki i gościnnie Maciej Czyżewski (krewny J. Halickiego, mieszkający od kilkunastu lat w Szczecinie). Zespołem kierował prezes olbojów Orła Waldemar Kasielski.
Oldboje Orła dziękują burmistrzowi Wałcza Maciejowi Żebrowskiemu za sfinansowanie wynajęcia busa na wyjazd do Szczecina.