Areszt za narkotyki

You are currently viewing Areszt za narkotyki

Policjanci Posterunku Policji w Tucznie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania przechowywał 1611,815 gr narkotyków. 24 listopada Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 23 listopada przeszukali dom zajmowany przez 30-latka oraz pomieszczenia, zlokalizowane na prywatnej posesji w gminie Tuczno. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może posiadać zabronione substancje. 30-latek był zaskoczony widokiem mundurowych. Okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. Policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kg suszu marihuany oraz trzy krzewy konopi indyjskich. Narkotyki nie były schowane – znajdowały się w różnych miejscach domu, m.in. na parapecie, na stole czy grzejniku oraz w pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał on zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w związku z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii (z art. 62 ust. 2).
Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Wałczu tymaczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Oprac. red.