Sukces goni sukces

You are currently viewing Sukces goni sukces

Koniec roku w młodzieżowym tenisie – w przeciwieństwie do dorosłego – obfituje w turnieje. Z bardzo dobrym skutkiem biorą w nich udział wychowankowie wałeckiej Szkoły Tenisa OCHRYM.

W dniach 20-22 listopada odbył się turniej 3 rangi w Sobocie k/Rokietnicy. Młody i utalentowany wałczanin Adam Dąbrowski zwyciężył w grze deblowej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Polskiego Związku Tenisowego, występując w parze Dominikiem Bartkowiakiem z Olimpii Poznań. Wałczanin i poznaniak w pierwszym meczu wyeliminowali turniejową „jedynkę”, pokonując przeciwników 3-6 6-4 (10-7). Dzięki temu droga do finału stała się dla nich łatwiejsza. W decydującym meczu Adam i Dominik zmierzyli się rywalami, którzy zostali rozstawieni z numerem drugim. Ale w tym turnieju na Adama i jego deblowego partnera nie było mocnych. Mecz był wprawdzie bardzo zacięty i emocjonujący, ale podopieczny Artura Ochrymowicza i jego kolega ostatecznie rozstrzygnęli go na swoją korzyść, wygrywając 4-6, 6-3 (10-7).
Natomiast w dniach 20 i 21 listopada kolejna chluba ST OCHRYM Julia Sierhej zajęła 3 miejsce w grze singlowej w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Puszczykowie. Impreza odbyła się w ośrodku należącym do Angelique Kerber, a stawką był puchar, ufundowany przez znakomitą tenisistkę, która wprawdzie reprezentuje Niemcy, ale urodziła się i wychowała w Polsce.
Do końca roku Adama i Julię czekają co tydzień starty w turniejach PZT, organizowanych w różnych miastach. Obydwojgu życzymy kolejnych sukcesów!