Wesołe jest życie seniora

You are currently viewing Wesołe jest życie seniora

Wałeccy seniorzy po 2 latach przerwy hucznie obchodzili Europejski Dzień Seniora.

Co najmniej 200 członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Związku brało udział w obchodach swojego Święta.
Pierwsza część świętowania z inicjatywy Wałeckiej Rady Seniora przy współudziale Urzędu Miasta i Starostwa odbyła się 7 października. Była część oficjalna, życzenia i upominki, a na końcu poczęstunek. Wyróżnienie otrzymała przewodnicząca wałeckiego Oddziału PZERiI Irena Szperkowska, a podziękowania i upominki od Starosty otrzymały Panie: 90-letnia Stanisława Rode, Wacława Bittner oraz Helena Łaszewska.
na zaproszenie Okręgowego PZERiI w Pile druga część obchodów odbyła się 16 października w Hotelu Gromada. W pięknie ustrojonej sali bawiliśmy się wraz z pilskimi seniorami bawiło się łącznie ponad 220 osób.
Kulminacja wałeckich obchodów nastąpiła 26 października w sali WSM. Impreza była częściowo sponsorowana przez wałecki PCPR, a wyjątkową hojnością wykazało się również Starostwo.
Na uroczystości obecni byli starosta Bogdan Wankiewicz i burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski, którzy obdarowali wszystkich obecnych na sali seniorów słodyczami i zapraszali do skosztowania ufundowanego przez Starostę tortu.
Burmistrz wręczył na ręce przewodniczącej I. Szperkowskiej bukiet kwiatów, który następnie trafił do rąk obecnego na sali 83-letniego jubilata Leona Gradka.
Zaczynając od tego roku, członkowie PZERiI nagradzają swoich najbardziej zasłużonych członków tytułem „Senior Na Czasie”. Z rąk Starosty otrzymali go jako pierwsi Danuta Hofman, Ryszard Witkowski, Zbigniew Malec i Marek Grabowski.
Na imprezie w świetnej atmosferze bawiło się prawie 110 osób.
Imprezę uświetniła swoim występem Danuta Hofman.
Niezmordowani seniorzy bawili do późnych godzin nocnych.