Pościg za Audi

You are currently viewing Pościg za Audi
Po wypadku, w wyniku którego ranny został jeden z drawskich funkcjonariuszy oraz długim pościgu, policjanci zatrzymali na ul. Pocztowej w Wałczu uciekające Audi A4. Kierowca był pod wpływem narkotyków.

Ciąg zdarzeń rozpoczął się po godzinie 21.00 na terenie gminy Mirosławiec. Wówczas to policjanci chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli Audi A4. Kierowca jednak zignorował wezwanie i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Ponieważ samochód kierował się w kierunku Kalisza, o pościgu poinformowano tamtejsze służby. Policjanci z Drawska ruszyli na spotkanie uciekającego samochodu. Ten jednak zmienił kierunek i ruszył w kierunku Wałcza. Radiowóz z Drawska dołączył do pościgu. W okolicach Piecnika kierujący radiowozem zderzył się z ciężarówką i wypadł z drogi. Jeden z policjantów odniósł obrażenia, które szczęśliwie okazały się niegroźne.
- Uciekinierów udało się zatrzymać w Wałczu na ul. Pocztowej – mówi oficer prasowy KPP w Wałczu asp. Beata Budzyń. - Badania wykazały, że kierowca był pod działaniem środków odurzających. W samochodzie znaleziono przy nim narkotyki: marihuanę i amfetaminę. Razem z nim podróżowali 21-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta. Jak się okazało, zanim doszło do próby zatrzymania na terenie gminy Mirosławiec, cała trójka dokonała kradzieży na stacji paliw w Łowiczu Wałeckim. Ich łupem padło paliwo o wartości ponad 800 złotych. Paliwo w baniakach udało się zabezpieczyć, a cała trójka została zatrzymana.
far