Będą inwestycje

You are currently viewing Będą inwestycje
Mimo, że samorządowcy narzekają na Polski Ład, który pozbawia ich części dochodów, to z części inwestycyjnej programu są na ogół zadowoleni. Polski Ład przewiduje dofinansowanie inwestycji do 95 procent jej kosztów. Samorządy składały wnioski na inwestycje i 25 października na specjalnej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o sposobie rozdziału środków. 
Każdy z samorządów powiatu wałeckiego dostał pieniądze na część wnioskowanych inwestycji. 
Gmina Miejska Wałcz dostanie 4 mln. 750 tys. zł na remont ul. Chełmińskiej, części Zaułka Chełmińskiego oraz na ścieżkę rowerową Wałcz – Ostrowiec, a dokładniej na odcinek miejski od Zatorza do obwodnicy. 
Gmina Wiejska Wałcz dostała 3 mln. 825 tys. zł na przedszkole w Karsiborze oraz 4 mln. 275 tys. zł na stację uzdatniania wody w Różewie.
Gmina Tuczno dostała 3 mln. 658 tys. zł na zadanie pod nazwą „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w miejscowości Tuczno”. Projekt zakłada budowę dróg i chodników wraz z oświetleniem LED na nowo powstałym osiedlu domków jednorodzinnych (ul. Wrzosowa, ul. Makowa, ul. Fiołkowa, ul. Tulipanowa).
Gmina Mirosławiec dostała 1 mln. 900 tys. zł na remont ul. Krótkiej i Zamkowej w Mirosławcu. Drugim zadaniem, na które przyznane zostały środki w wysokości 1 mln. 710 tys. zł jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej i oświetlenie jeziora Kosiakowo. Trzecim dofinansowanym kwotą 1 mln. 500 tys. zł zadaniem jest modernizacja budynku po byłej Przychodni Zdrowia.
Gmina Człopa dostała 3 mln. 352 tys. na żłobek i ośrodek zdrowia oraz 3 mln. 222 tys. zł na remont drogi w Przelewicach.
Powiat wałecki za otrzymane 5 mln. zł sfinansuje drogę Kolonia Hanki – Jadwiżyn.
far