3 medale w Zagrzebiu

You are currently viewing 3 medale w Zagrzebiu
Pięściarki wałeckiej Korony nie zwalniają tempa. Po wywalczeniu mistrzowskich tytułów, zwycięstwach z zagranicznymi zawodniczkami, przyszedł wymagający start w stolicy Chorwacji.

W Zagrzebiu odbył się dziesiąty międzynarodowy turniej bokserski kobiet Zagreb Open, dla dwóch kategorii wiekowych: młodziczek oraz kadetek. Jako członkini kadry narodowej młodziczek udział w nim wzięła człopianka Joanna Szlędak, a jako opiekun kadry i trener wałeckiej Korony w stolicy Chorwacji pojawił się Łukasz Butryński. Dzięki dofinansowaniu wyjazdu przez Miasto Wałcz, w turnieju uczestniczyły także kadetki Korony Oliwia Jakubczyk i Oliwia Araszewska.
- Najważniejsze tegoroczne starty są już za nami - komentują trenerzy wałeckiej Korony Zbigniew i Łukasz Butryńscy. - Nasze podopieczne zdobyły w tym roku kolejne tytuły Mistrzyń Polski, walczyły na Mistrzostwach Europy kadetek w Gruzji i młodziczek w Sarajewie. Jednak po krótkim odpoczynku cały czas ciężko pracujemy. Bieżący okres jest niezwykle istotny, bo to, co zbudujemy teraz, będzie procentowało w przyszłym roku. O spoczywaniu na laurach nie może więc być mowy. Wręcz przeciwnie: nasze, czyli trenerów i zawodniczek apetyty, są coraz większe. Nasze podopieczne w większości przechodzą do starszych kategorii wiekowych, dlatego musimy dbać o ich stały rozwój. Temu właśnie służą starty międzynarodowe, które naszym zawodniczkom dają kolejne bodźce do rozwoju i pozwalają zdobyć doświadczenie, którego w naszym kraju próżno szukać. Chcielibyśmy bardzo podziękować włodarzom miasta Wałcz za dofinansowanie wyjazdu, bo bez tego dwie nasze podopieczne nie miałyby możliwości rywalizowania z czołówką europejską
Występ w Zagrzebiu okazał się bardzo wymagający. Oliwia Araszewska skrzyżowała rękawice z brązowa medalistką Mistrzostw Europy i mistrzynią Węgier, natomiast Oliwia Jakubczyk z dwukrotną mistrzynią Europy z Cypru. Wałczanki mimo, że wystąpiły w wyższych niż normalnie kategoriach wagowych, pokazały się z bardzo dobrej strony. Co prawda musiały uznać wyższość swoich bardziej utytułowanych rywalek, ale zaprezentowały bardzo dobre wyszkolenie i dały dobre walki. Zdobyły w Zagrzebiu brązowe medale i bezcenne międzynarodowe doświadczenie.
Kierowana przez Łukasza Butryńskiego kadra narodowa młodziczek z Joanną Szlędak w składzie zanotowała w Zagrzebiu bardzo dobry występ. Polki zdobyły 3 złote medale i 1 srebrny, pokonując m.in. Węgierki czy Chorwatki, a jedna z zawodniczek wróciła ze stolicy Chorwacji z tytułem najlepszej zawodniczki turnieju.
Wyjazd został dofinansowany przez Miasto Wałcz.