Na dwóch gazach

You are currently viewing Na dwóch gazach

Około 4.00 rano 31 grudnia doszło do zdarzenia drogowego na krajowej „dziesiątce” w miejscowości Lubno. Kierująca samochodem osobowym Peugeot 38 – letnia mieszkanka gminy Mirosławiec straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w dom. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu…

Policja została powiadomiona o 4.20. Na miejsce zdarzenia skierowano OSP Dębołęka i strażaków z JRG Wałcz. Oprócz tego policja i pogotowie energetyczne. Kobieta uderzyła w stojący przy drodze dom powodując zawalenie się ściany, Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył budynek z użytkowania.

  • Szczęśliwie nic się nikomu nie stało – mówi oficer prasowy KPP Wałcz asp. Beata Budzyń. – Kierująca pojazdem nie miała właściwie nawet zadrapania. Badanie alkomatem wykazało u kierującej ponad 2 promile alkoholu. Wstępnie odpowie z art 163 par 2 KK czyli sprowadzenia katastrofy zawalenia się budowli. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku kiedy sprawca działał nieumyślnie do 5 lat. Dodatkowo odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Na miejscu około 5.00 rano pojawił się wójt Jan Matuszewski. Zaproponował lokal zastępczy w Szwecji jednak mieszkańcy zniszczonego domu odmówili decydując się na pozostanie u rodziny w Lubnie. Rano na miejsce pojechali pracownicy GOPS aby ocenić jaka pomoc jest natychmiast potrzebna. Równolegle służby gminne pomogły w zabezpieczeniu budowli przed dalszym zawaleniem i zabezpieczeniem przed ewentualnymi opadami. Po nowym roku planowane jest oszacowanie strat. Wójt zapowiedział wsparcie w odbudowie domu.

Foto ze strony Fb – OSP Dębołęka