Obwodnica otwarta!

You are currently viewing Obwodnica otwarta!

Uroczyste otwarcie obwodnicy Wałcza stało się faktem. Wstęgę, co prawda symboliczną, przecięto 19 grudnia i wreszcie oczekiwana przez dziesięciolecia obwodnica zaczęła funkcjonować.

Na uroczystym otwarciu pojawili się wicewojewoda Marek Subocz, poseł Czesław Hoc, były poseł Paweł Suski, starosta Bogdan Wankiewicz, dyrektor GDDKiA w Szczecinie Łukasz Lendner oraz samorządowcy powiatu wałeckiego, przedstawiciele firm i instytucji uczestniczących w realizacji inwestycji. Wicewojewoda podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obwodnicy od momentu przygotowywania dokumentacji do realizacji inwestycji. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu spełnione zostają marzenia Wałczan ale i wielu kierowców podróżujących tą trasą.

Obwodnicę poświęcił ksiądz proboszcz parafii św. Mikołaja Antoni Badura. Symboliczną wstęgę przecięli: M. Subocz, Cz. Hoc, B. Wankiewicz i P. Suski. Po przecięciu wstęgi odblokowany został jeden kierunek ruchu na obwodnicy. Po opuszczeniu drugiego pasa przez gości cała obwodnica została oddana do użytku.