Sytuacja jest poważna

You are currently viewing Sytuacja jest poważna

Poniżej oficjalna oficjalna odpowiedź na pytania skierowane do rzecznika 107 Szpitala Wojskowego. .

1. Czy prawdą jest, że 7 lekarzy anestezjologów jest zarażonych koronawirusem i z tego względu istnieje konieczność zamknięcia oddziału położniczego oraz wstrzymane jest przyjęcie pacjentów na OIOM?

Potwierdzamy, że u 7 anestezjologów zdiagnozowano zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W związku z   tym wystosowaliśmy pismo do Wojewody, Systemu Zarządzania Kryzysowego, Ratownictwa Medycznego z prośbą o kierowanie Pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej do innych placówek medycznych. 
2. Czy oddział zakaźny nie przyjmuje pacjentów covid 19 z powodu remontu instalacji tlenowej?

Dziś w oddziale zakaźnym odbywało się przyłączanie instalacji tlenowej w związku z czym na 24 godziny wstrzymaliśmy przyjęcia zakażonych. Jutro planowane jest wznowienie przyjmowania pacjentów. 
3. Czy są jakieś inne problemy z funkcjonowaniem szpitala?

W pozostałych obszarach, tych, które nie wymagają zaangażowania anestezjologa szpital funkcjonuje bez zmian.  

4. Co z pacjentami z terenu powiatu wałeckiego czy mogą liczyć na przyjęcie do wałeckiego szpitala czy będą gdzieś odsyłani? 

W obecnej sytuacji, z uwagi na troskę o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów będą oni głównie kierowani do innych placówek medycznych. Niemniej jednak pacjenci wymagający pilnej interwencji medycznej np. po wypadku będą objęci należytą opieką szpitala.