Wałecki akcent w karierze uczestnika Ligi Mistrzów

You are currently viewing Wałecki akcent w karierze uczestnika Ligi Mistrzów

We wczorajszym (28.10.2020 r.) meczu fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Club Brugge i Lazio Rzym (1-1) wystąpił 19-letni Polak Szymon Czyż.

Urodzony w Gdyni nastolatek, reprezentant Polski U19, pojawił się na boisku w 78. minucie. Był to debiut młodego Polaka nie tylko w Lidze Mistrzów, ale też w 1. zespole Lazio. Szymon Czyż nie występuje w kadrze 1. drużyny włoskiego klubu, jednak kontuzje i pandemia spowodowały, że trener rzymian zmuszony został sięgnąć do rezerw, aby zapełnić ławkę rezerwowych w wyjazdowym meczu z belgijskim rywalem.

Rozwój wydarzeń w meczu spowodował, że Polak wszedł na boisko na ostatnie 22 minuty regulaminowego czasu gry. W meczowych statystykach zapisał się jednak nie golem, ale żółtą kartką. Może następnym razem?

A co to ma wspólnego z Wałczem? Otóż to, że w 2011 roku młodziutki wtedy Szymon Czyż wystąpił w zespole Arki Gdynia, który na Euroboisku rywalizował w turnieju o Puchar Starosty Wałeckiego, czego świadectwem jest fotografia, którą nadesłał nasz Czytelnik (dziękujemy!). W 2015 roku Szymon Czyż przeszedł do Lecha Poznań, a stamtąd w 2018 roku do Lazio Rzym.