Powiatowe ulice i drogi

You are currently viewing Powiatowe ulice i drogi

1 października starosta Bogdan Wankiewicz i burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski podpisali umowę, dotyczącą przekazania 382 597,25 zł przez Gminę Miejską Wałcz na remont al. Tysiąclecia w Wałczu.

W ramach robót związanych z przebudową drogi wykonywane są prace przygotowawcze (wytyczenie drogi, rozbiórka istniejących nawierzchni, krawężników, itp.), wyrównania pod posadowienie nawierzchni oraz warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Dodatkowo zostaną przestawione istniejące sygnalizatory sygnalizacji świetlnej oraz bariery znajdujące się przy przejściu dla pieszych przy szkole. Prace już trwają, a planowany termin zakończenia inwestycji przewidziano na 30 listopada br.

Przebudowa została dofinansowana również ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. W Wałczu powiat zarządza 3 drogami: ul. Nadjeziorną, ul. Dworcową i al. Tysiąclecia.

Po zakończeniu inwestycji w al. Tysiąclecia, wszystkie będą wyremontowane.

Wspólnie z gminą Wałcz powiat przeprowadził także przebudowę najbardziej zniszczonego odcinka drogi pomiędzy Golcami i Zdbicami. Jest to powód do radości, jednak cała droga Golce – Szwecja jest w fatalnym stanie technicznym i domaga się pilnego remontu z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia jej użytkowników. Przypomnijmy, że niedawno koło Zdbic doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.