Prawie zabił…

You are currently viewing Prawie zabił…

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 70 letniego mieszkańca gminy Mirosławiec podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna przekonany o tym, że udusił swoją teściową zgłosił się do jednostki policji w Wałczu.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Mirosławiec. 84 letnia kobieta została zaatakowana w przydomowym pomieszczeniu gospodarczym przez swojego 70 letniego zięcia.

  • Mężczyzna przy pomocy paska od spodni usiłował dokonać zabójstwa kobiety – informuje oficer prasowy KPP Wałcz asp. Beata Budzyń. – Przekonany o tym, że zabił, następnie zgłosił się do jednostki policji. Na miejsce udali się policjanci Posterunku Policji w Mirosławcu, celem potwierdzenia zdarzenia. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali leżącą na ziemi kobietę, która ściszonym głosem wzywała pomocy.

Wezwano natychmiast pogotowie ratunkowe najprawdopodobniej z Kalisza (Pogotowie z Wałcza i Tuczna jak się udało dowiedzieć nie obsługiwało tego zdarzenia) Przybyli na miejsce ratownicy zabrali pokrzywdzoną do szpitala w Wałczu. Prokurator już 22 września przedstawił mężczyźnie zarzut popełnienia usiłowania zabójstwa, przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 70 latka.