Korona znów w ringu

You are currently viewing Korona znów w ringu

Po dłuższej przerwie spowodowanej COVID-19 młodzi pięściarze znów mogą toczyć oficjalne pojedynki. Młodzież z Korony nadrabia zaległości i drugi tydzień z rzędu wałeccy zawodnicy rywalizowali między linami.

Przed tygodniem pięściarze Korony walczyli w Szczecinie, gdzie odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski kadetów oraz juniorów. Wałczanie spisali się znakomicie, w komplecie awansując do mistrzostw kraju: Daniel Jesiotr do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (czyli MP kadetów), natomiast Grzegorz Żmuda i Aleksander Borowiec do juniorskiego czempionatu. Bardzo ładną walkę kontrolną stoczył także Patryk Chachler z przeciwnikiem z Karlina. Ostatni weekend był dla wałeckiego klubu równie pracowity. Trenerzy Łukasz i Zbigniew Butryńscy byli obecni na Kongresie Sprawozdawczo-Wyborczym Polskiego Związku Bokserskiego w Warszawie, gdzie wybierali nowego prezesa. Ze stolicy pojechali prosto do Torunia, by wesprzeć swoich wychowanków, startujących w jak zawsze silnie obsadzonym turnieju im. Zygmunta Krygiera. Złote medale zdobyli prezentujący wysoką formę Grzegorz Żmuda oraz debiutująca w ringu Oliwia Araszewska, która pokonała swoją rywalkę przed czasem. Srebro z Torunia przywieźli natomiast Oliwia Jakubczyk, Daniel Jesiotr i Olek Borowiec.

– Ogromnie cieszy nas ten start w Toruniu – komentują trenerzy Korony. – Mimo, że nasi zawodnicy bardzo ciężko przepracowali okres przygotowawczy, to bardzo brakowało im punktowanych walk. Szczególnie w pierwszych rundach widać było trochę przysłowiowej „rdzy”. Jednak co najważniejsze, bez względu na werdykty wszyscy nasi podopieczni pokazali się z dobrej strony. Pozostaje mieć nadzieję, że wreszcie wrócimy do normalności i będziemy mogli stratować już bez przeszkód, bo czeka nas bardzo pracowite półrocze.