Droga jak nowa

You are currently viewing Droga jak nowa

11 września oficjalnie i uroczyście został oddany do użytku czterokilometrowy odcinek drogi Próchnowo – Bronikowo.

Jak podkreśla starosta Bogdan Wankiewicz, realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki współpracy i partnerstwu samorządów różnego szczebla oraz wielu instytucji. Wartość inwestycji wynosi blisko 5,5 mln złotych. Oprócz nowej nawierzchni na całym odcinku, w Próchnowie wyremontowane zostały również chodniki. Cała przebudowa w około 80 proc. została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. O rządowe wsparcie wystąpił powiat wałecki, który dołożył ze swojego budżetu ponad 400 tys. zł. Drugie tyle wyasygnowała gmina Mirosławiec. Swój finansowy udział w inwestycji miał także b. senator Henryk Stokłosa, który od lat prowadzi działalność rolniczą w Próchnowie. Wreszcie do inwestycji dołożył się również zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

Na uroczystości pojawili się wicewojewoda Marek Subocz, były senator Henryk Stokłosa oraz władze samorządowe powiatu i gmin.

– Ta inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki montażowi finansowemu i pozyskaniu środków z wielu źródeł – mówi starosta Bogdan Wankiewicz. – Dzięki partnerstwu i współpracy powstała nie tylko ta inwestycja. Współpraca pozwala nam zrobić znacznie więcej, niż pozwalałyby na to nasze możliwości finansowe. Ta droga jest niezwykle ważna i długo oczekiwana. W kolejnych latach planujemy remont odcinka z Próchnowa do Piecnika, a także z Golc do Zdbic.

Wicewojewoda M. Subocz w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie Funduszu Dróg Samorządowych, z którego pochodziło 80 procent dofinansowania tej inwestycji. Przypomniał, że z tego źródła do powiatu wałeckiego trafiło już blisko 15 milionów złotych.

H. Stokłosa z kolei podkreślił doskonałą współpracę ze starostą oraz wójtem i burmistrzami. Przyznał, że ma duże plany inwestycyjne na tym terenie.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do stoiska PZZ i Doliny Noteci na poczęstunek. Na koniec senator H. Stokłosa zaprosił gości na wycieczkę na teren budowy kurzej fermy.