Wypadki

You are currently viewing Wypadki

W dniu dzisiejszym (18 sierpnia) doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Szczęśliwie obyło się bez poważniejszych obrażeń.

Około 11.30 w okolicach Golc doszło do wypadku busa wiozącego dzieci na letni wypoczynek. Nieoficjalnie powodem wypadku było najechanie przez kierowcę busa wysepki na drodze co z kolei spowodowało utratę kontroli nad pojazdem, który w efekcie zjechał do rowu. Dwójka dzieci, która uskarżała się na bóle ręki i barku zostały przewiezione na badania do 107 Szpitala Wojskowego. Pozostałe dzieci oczekują na nowego busa, który ma podstawić organizator wypoczynku.

Wójt Gminy Wałcz, Jan Matuszewski otworzył dla dzieci świetlicę wiejską aby w niej mogły poczekać na przyjazd busa. Strażnicy gminni na prośbę wójta dostarczyli dzieciom napoje i drobne upominki.

***

Nieco wcześniej bo około 10.30 na Zdobywców Wału Pomorskiego w okolicach Bukowiny doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Toyoty Corolla i Chryslera. Na miejsce przybyła policja, straż pożarna i pogotowie. Pasażerowie sami opuścili pojazdy i nikomu nic poważnego się nie stało. Policja ustala przyczyny wypadku.

***

Warto wspomnieć o zdarzeniu które miało miejsce dzień wcześniej 17 sierpnia. Straż pożarna został skierowana do wypadku jaki nastąpił na przejeździe kolejowym w Krępie Krajeńskiej. Wysłano dwa zastępy straży z JRG i OSP. Na miejscu nie było jednak śladu po wypadku. Przeszukano wszystkie okoliczne przejazdy z podobnym rezultatem. Nie był to jednak głupi żart bo jak się okazało sygnał został wysłany z elektronicznego systemu powiadamiania znajdującego się w samochodzie. Najprawdopodobniej system się zepsuł…

r