Pedałowanie charytatywne

You are currently viewing Pedałowanie charytatywne

Punktualnie o 12.00 rusza kolejna akcja Zajedź Raka. Tym razem grupa 5 śmiałków (w tym roku po raz dołączyła kobieta) rusza spod pomnika Neptuna w Gdańsku do Rzeszowa. W pięcioosobowej grupie kolarzy jest Rafał Rogacz z Ostrowca, który w ubiegłym roku pokonał trasę z Rzeszowa do Gdańska.

Już po raz trzeci organizowana jest akcja Zajedź Raka zainicjowana przez Piotra Czarneckiego i Fundację Zielona Mila oraz Fundacja Generator Inspiracji. Akcja od ubiegłego roku zyskała ogólnopolski rozgłos dzięki zainteresowaniu lokalnych i ogólnopolskich mediów.

Cel charytatywny imprezy to zbiórka funduszy na modernizację Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno – Hospicyjnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Akcja nie opiera się na biernej zbiórce funduszy, ale na aktywnej, graniczącej z wyczynem formie rozpropagowania akcji. W ubiegłym roku grupa 7 rowerzystów pokonała w ciągu 24 godzin jazdy non stop trasę z Rzeszowa do Gdańska czyli ponad 640 km. Udało się zebrać kwotę ponad 60 tys złotych. W tym roku ponownie grupa tym razem tylko 5 rowerzystów przemierzy trasę z Gdańska do Rzeszowa również w czasie 24 godzin. Zaznaczyć należy, że czas 24 godziny nie ogranicza się do czystej jazdy ale jazdy razem z przerwami na odpoczynek czy uzupełnienie płynów. To oznacza, że średnia prędkość z jaką jechać mają kolarze musi utrzymywać się na poziomie około 30 km/h co jest ogromnym wyzwaniem i wręcz wyczynem.

Na Facebooku będziemy starali się na bieżąco przekazywać informacje z trasy. Oczywiście zachęcamy do finansowego wsparcia akcji.