W zdrowym ciele…

You are currently viewing W zdrowym ciele…

Od kilku lat z radością obserwujemy modernizację i rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej na terenie powiatu wałeckiego. Nie wszyscy wiedzą, że wiele z tych inwestycji było możliwych dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego.

– Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów i wstrzymała mnóstwo działań i inicjatyw. Cieszy fakt, że w tym trudnym czasie włodarze gmin i powiatów podjęli odważne decyzje i inwestują. Przyznane zachodniopomorskim samorządom środki mają ułatwić oraz przyspieszyć modernizację lokalnej infrastruktury sportowej – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W tym roku – jak zauważa członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek – program potraktowano w sposób szczególny. Z puli 1,5 miliona złotych skorzystało 88 samorządów. Także nasz powiat i nasze gminy.

***

– W ubiegłym roku dzięki wsparciu marszałka Olgierda Geblewicza wykonaliśmy w „budowlance” kompleksowy remont hali sportowej, łącznie z wymianą podłogi – mówi wicestarosta Jolanta Wegner. – A wcześniej, korzystając również z pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego, urządziliśmy dwie siłownie na świeżym powietrzu: koło „zawodówki” i koło RCKU. Program jest świetny i potrzebny. Cieszę się, że siłownie są wykorzystywane przez mieszkańców Wałcza, i to niekoniecznie przez młodzież. W tym roku wpłynęły ze Szczecina nowe środki. Tym razem na budowę siłowni zewnętrznej przy boisku znajdującym się przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na ul. Budowlanych. Ten potrzebny obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

***

Z siłowni na świeżym powietrzu cieszą się też mieszkańcy Mirosławca Górnego.

– Pomysł wyszedł od mieszkańców, tylko niestety nie wszedł do budżetu obywatelskiego – mówi burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. – Na szczęście udało się go zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Siłownia powstała koło placu zabaw. Kiedy maluchy bawią się, starsze dzieci oraz rodzice ćwiczą. – Obiekt jest wykorzystywany i to cieszy – podkreśla Piotr Pawlik.

Przypomnijmy, że kilka lat temu, dzięki pomocy finansowej Marszałka Województwa, udało się wykonać studnię na stadionie miejskim, z której woda jest wykorzystywana do podlewania murawy.

– Sam program oceniam bardzo wysoko. Jest prosty, przejrzysty i nie ma problemów ze złożeniem wniosku i późniejszym rozliczeniem – podsumowuje burmistrz Mirosławca.

***

Człopa, z pomocą Marszałka Olgierda Geblewicza, inwestuje w stadion miejski.

– Tylko na kompleksowy remont trybun potrzebujemy ponad 200 tysięcy złotych – mówi burmistrz Człopy Jerzy Bekker. – Dlatego remontujemy etapami. Prawda jest taka, że gdyby nie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, to zadanie nie byłoby realizowane. Oceniam, że za kilka lat modernizacja stadionu będzie skończona. Nas cieszy każda dodatkowa złotówka, jaką udaje się pozyskać na inwestycje, dlatego program oceniamy wysoko.

***

Lista inwestycji wykonanych przy wsparciu Marszałka Olgierda Geblewicza jest dłuższa. Wałcz ma odnowiony budynek socjalny na stadionie miejskim. Na boisku w Prusinówku zamontowano „piłkochwyty” i wymieniono bramki.

– Mimo, że nie jest to wielka inwestycja, ale niezwykle ważna – podkreśla wójt Jan Matuszewski. – Z boisk korzystają nie tylko kluby, ale i dzieciaki. Piłkochwyty to mniejsze ryzyko wybicia szyby i – przede wszystkim – mniejsze ryzyko, że piłka wypadnie gdzieś na drogę. Samego programu nie można oceniać inaczej, niż dobrze. Dzięki wsparciu możemy realizować zadania w tak ważnym obszarze, jak baza sportowo-rekreacyjna.

Tekst sponsorowany