Minister w Wałczu

You are currently viewing Minister w Wałczu

W piątek 7 sierpnia gościła w Wałczu Minister Sportu Danuta Dmowska – Andrzejuk.

W Wałczu odbywa się Festiwal Siatkarski organizowany przez Glinka Academy czyli fundację Małgorzaty Glinki. Odbywające się w Wałczu w ramach Festiwalu Siatkarskie Wakacje są współfinansowane przez Ministerstwo Sporu i stąd do Wałcza, na zaproszenie Małgorzaty Glinki przyjechała minister sportu.

Festiwal siatkarski niestety odbywa się przy nieco niższej ilości uczestników niż było to w latach poprzednich. Jest to efekt pandemii ale mimo to w Wałczu gościło ponad 150 młodych siatkarzy i siatkarek.

Minister odwiedziła dzieci podczas imprezy jaką zorganizowano na koniec turnusu. Oprócz wizyty u młodych siatkarzy minister uczestniczyła w kilku poważnych rozmowach.

  • Dopinamy budowę wielofunkcyjnej hali treningowej na COS OPO Bukowina – mówiła D. Dmowska – Andrzejuk. – Jest to duża inwestycja za około 50 milionów złotych. Byłam też na spotkaniu w PWSZ i myślę, że jest realna szansa na to aby ministerstwo wsparło remont hali sportowej na terenie uczelni. Chcemy też bardziej wymiernie wesprzeć wałecką Szkołę Mistrzostwa Sportowego i to było kolejne spotkanie jakie dziś obyłam. Oczywiście Wałcz nie jest mi obcy podobnie jak ośrodek na Bukowinie gdzie trenowałam jako czynna zawodniczka.

r.