Leśna ustroń w Tucznie – zamknięta

You are currently viewing Leśna ustroń w Tucznie – zamknięta

Dzisiaj (4 sierpnia 2020 r.) zapadła decyzja o zamknięciu Zakładu Opiekuńczo Leczniczego Leśna ustroń w Tucznie z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pacjentów.

Informację otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników (dziękujemy!). Jak nas poinformował dyrektor ZOL Leśna Ustroń Edward Ząbek okazało się, że jeden z pacjentów ambulatoryjnych, korzystający z zabiegów rehabilitacyjnych, jest zarażony wirusem COVID 19.

– Jest to pacjent z zewnątrz, u którego wykryto wirusa – mówi E. Ząbek. – Dziś otrzymaliśmy informację, że potwierdzono u niego obecność koronawirusa. Z tego powodu konieczne stało się wszczęcie procedur, jakie są przewidziane na taką ewentualność i obecnie czekamy na decyzje sanepidu. Profilaktycznie obiekt został zamknięty i nie przyjmuje żadnych pacjentów.

– Pacjent korzystał z zabiegów w dniach 21 – 27 lipca, czyli obecnie jesteśmy przy końcu okresu inkubacji – uspokaja zastępca dyrektora ZOL Leśna Ustroń Paweł Suski. – W Leśnej Ustroni koronawirusa nie ma i to podkreślam, ale ponieważ pojawił się pacjent z zewnątrz zarażony COVID 19, więc podjęliśmy działania profilaktyczne. Wstrzymane zostały przyjęcia ambulatoryjne, w części stacjonarnej wprowadzono ostry reżim sanitarny, ale jesteśmy jednak spokojni o naszych pacjentów. Reszta jest w rękach sanepidu. Najprawdopodobniej jutro pojawi się karetka wymazowa i wszyscy zostaną przebadani. Na tę chwilę jednak obiekt jest zamknięty i nikt nie może do niego wejść.

  • raf/ fot. Leśna Ustroń