Będzie most

You are currently viewing Będzie most

Ruszyły długo oczekiwane prace nad budową mostka pieszo rowerowego na rzece Dobrzycy w Ostrowcu.

Kapitalne miejsce spacerowe uczęszczane zarówno przez pieszych jak i rowerzystów od kilku lat było zamknięte z powodu zagrażającemu bezpieczeństwu niewielkiemu mostkowi na Dobrzycy. Przeprawa ta pozwalała choćby, bez konieczności wyjazdu na ruchliwe szosy, przejechać lasami z Wałcza do Czechynia czy Głowaczewa.

Mostek leży na terenie Nadleśnictwa Płytnica i wiele lat temu wykonano go delikatnie mówiąc sposobem gospodarczym. I tak przez wiele lat mostek funkcjonował. Niestety jego stan techniczny spowodował konieczność jego zamknięcia. Odbudowa z kolei wymagała przejścia pełnej procedury projektowej oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Nowy mostek zapowiada się niezwykle solidnie.

  • Będą umocnione przyczółki – tłumaczy zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Płytnica Tomasz Michalak. – Most będzie na odpowiednio mocnych podkładach. Oczywiście zachowa swój dotychczasowy charakter i będzie wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Całą inwestycję realizuje i finansuje nadleśnictwo Płytnica. Koszt to ponad 200 tysięcy złotych. Dużo, ale budowa mostu była bardzo oczekiwana zarówno przez mieszkańców jak i turystów dlatego się na nią zdecydowaliśmy. Prace rozpoczęły się już w tym roku, a zakończą w przyszłym.

Wiele zależy od pogody ale jest duża szansa, że w wakacje za rok będziemy mogli planować wycieczki trasami uwzględniającymi przejazd przez nowy mostek. Zakładając, że w przyszłym roku zostanie uruchomiona nowa ścieżka rowerowa z Wałcza do Ostrowca szykuje się fajna atrakcja dla miłośników dwóch kółek.