Będzie Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej

You are currently viewing Będzie Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej

Tegoroczna edycja Wędrownego Festiwalu Kultury Ukraińskiej – wprawdzie później, niż planowano i w okrojonym wymiarze – jednak się odbędzie.

Jak poinformował główny organizator WFKU Marek Syrnyk z Fundacji Prosvita, impreza rozpocznie się 21 lipca w Bielsku Białej, następnego dnia wykonawcy przeniosą się do Szczecina lub Bytowa, a finał tej części święta kultury ukraińskiej w Polsce odbędzie się 23 lipca w Wałczu. Miłośnicy różnych gatunków muzyki i tańca naszych południowo-wschodnich sąsiadów będą mieli okazję podziwiać występy następujących zespołów i wykonawców: Czerkascy Kozacy, Kozackie Zabawy, Trembita (Czerniowce), Huculska Zabawa, skrzypaczka Maja Oniszczuk i trio bandurzystek z Odessy. To, jak będzie wyglądać sierpniowa i późniejsza część WFKU 2020, uzależnione jest od dotacji z MSWiA oraz oczywiście sytuacji wynikającej z pandemii COVID19. W grę wchodzą m.in. zakontraktowane już koncerty w Kołobrzegu i Tucznie, a być może także w Człopie. – Nie wszystko zależy od nas, ale teoretycznie Festiwal może potrwać aż do końca grudnia – informuje M. Syrnyk.

O imprezach odbywających się na naszym terenie w ramach Wędrownego Festiwalu Kultury Ukraińskiej będziemy informować na bieżąco.