Brązowy Volley

You are currently viewing Brązowy Volley

Zespół UKS Volley SP4 Wałcz wywalczył brązowy medal Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w piłce siatkowej chłopców w kategorii czwórek (KINDER JOY OF MOVING).


Turniej został rozegrany 25 czerwca w Kołobrzegu Grało w nim 9 najlepszych drużyn z województwa. W eliminacjach UKS Volley wygrał wszystkie swoje mecze. W fazie finałowej emocje sięgały zenitu trwały aż do ostatniego gwizdka.

– Był to nasz pierwszy turniej od 4 miesięcy – opowiada trener wałeckiego zespołu Adam Czaszyński. -. Pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby o miejscach I-III decydowały małe punkty. Sytuacja ułożyła się tak, że Koszalin wygrał z Kołobrzegiem, Kołobrzeg wygrał z nami, a my wygraliśmy z Koszalinem. Niestety, to właśnie nam zabrakło tych punkcików, żeby uplasować się w pierwszej dwójce i awansować do Mistrzostw Polski w Zabrzu. Ja jednak jestem dumny i zadowolony z gry mojej drużyny. Troszkę zabrakło szczęścia, ale taka jest siatkówka. Brawo chłopaki za walkę, za zaangażowanie i ambicję!!!

W wałeckiej drużynie wystąpili: Marcel Urbański, Igor Walnyckyj, Mateusz Lis, Bartosz Szynkaruk, Paweł Gmiterczuk i Tomasz Łojek. Wszyscy zawodnicy są uczniami klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu.