Wrócili z medalami

You are currently viewing Wrócili z medalami

Blisko 700 zawodników wystartowało w pierwszych zawodach tego sezonu w ramach Memoriału im. Wojciecha Skrzypczyńskiego oraz w otwartych Mistrzostwa Miasta Poznania.

WTS Orzeł Wałcz reprezentowała W Poznaniu 19-osobowa grupa kajakarzy i kanadyjkarzy. Większa część zawodników pojechała na tak duże regaty po raz pierwszy. Podopieczni trenerów Ireneusza Wasielewskiego i Arkadiusza Laskowskiego wywalczyli 4 medale. Miłosz Polaczek w konkurencji kanadyjkowych jedynek zajął pierwsze miejsce na dystansie 500 m. Jego siostra Maja, która poszła w ślady Miłosza, również wybierając do pływania kanadyjkę, swój pierwszy start na pewno może zaliczyć do udanych, gdyż w swoim wyścigu zajęła drugą lokatę. Kajakarz Kajetan Różański potwierdził swoją wysoką formę i w wyścigu K-1 500 m po zaciętej walce zajął 3 miejsce. Kanadyjkarki – młodziczki Amelia Marcinkowska i Maja Rużanowska udowodniły, że stanowią zgrany duet, zajmują 2 miejsce w konkurencji C-2 na dystansie 500 m. Szczególnie trudne zadanie miał Jakub Zajączkowski. W jego konkutrencji w eliminacjach wystartowało ponad 60 zawodników, a awansować do finału mógł tylko jeden z każdego przedbiegu. Jakub wykonał to zadanie celująco, a w finale zajął najbardziej pechowe dla każdego sportowca miejsce tuż za podium.

Dla pozostałych zawodników WTS Orzeł – zwłaszcza tych początkujących – zawody były dobra okazją, aby poznać z bliska świat kajakarstwa.

Wyjazd zawodników wałeckiego klubu na poznańskie zawody był możliwy dzięki dotacji z Gminy Miejskiej Wałcz.