Sukcesy na Malcie

You are currently viewing Sukcesy na Malcie

W niedzielę 21 czerwca 2020 r. na poznańskiej Malcie juniorzy i seniorzy rywalizowali w I Pucharze Polski w kajakarstwie.

W przedpołudniowej serii rozgrywane były wyścigi na dystansie 200 m. Pierwsze miejsce i złoty medal w konkurencji kanadyjkowych jedynek wywalczył reprezentant WTS Orzeł Wałcz Miłosz Polaczek. Kolejny zawodnik wałeckiego klubu Kajetan Różański do pokonania miał aż 47 zawodników i w finale zameldował się na 5 miejscu.

– To bardzo dobry wynik tego zawodnika, uzyskał najlepszy czas w swoim roczniku – podkreślają trenerzy WTS Orzeł Ireneusz Wasielewski i Arkadiusz Laskowski. W rywalizacji na 1000 m Kajetan zajął 1 miejsce w finale B, ale uzyskał szósty najlepszy czas na tym dystansie. Start w tak poważnej imprezie dał młodemu zawodnikowi szansę na powołanie do kadry Polski kajakarzy. Również Mateusz Trojanowski oraz Michał Wojtanek nie zawiedli oczekiwań trenerów. Obydwaj zawodnicy pobili swoje życiowe rekordy, a postępy jakie poczynili, pozwalają optymistycznie patrzeć na ich kolejne starty. Jedyny startujący w tej imprezie senior-młodzieżowiec WTS Orzeł Patryk Kowalski również zaliczył dobre starty, na dystansie 200 m pewnie awansując do finałowej dziewiątki. W finałowym wyścigu uplasował się tuż za podium, ale patrząc na wynik w kategorii młodzieżowców do lat 23, uległ jedynie zawodnikowi z Gorzowa Wielkopolskiego. Natomiast w finałowym wyścigu na 1000 m Patrykowi zabrakło trochę szczęścia, jednak awans do dziewiątki najlepszych kanadyjkarzy w Polsce to i tak duży sukces tego utalentowanego zawodnika.

– Mamy nadzieję że w kadrze narodowej do lat 23 zajdzie się miejsce również dla Patryka – komentują trenerzy I. Wasielewski i A. Laskowski.