Rezygnacja wiceburmistrz Agnieszki Łyskawy

You are currently viewing Rezygnacja wiceburmistrz Agnieszki Łyskawy

Wczoraj, czyli 17 czerwca, rezygnację z zajmowanego stanowiska złożyła wiceburmistrz Wałcza Agnieszka Łyskawa.

– Mój czas jako wiceburmistrza Wałcza dobiega końca. Powodem rezygnacji są moje sprawy osobiste, czekają mnie nowe wyzwania zawodowe i nowe obowiązki. Pragnę jednak podziękować Panu Burmistrzowi za powierzone zaufanie. Dziękuję również moim najbliższym współpracownikom: wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i jednostek podległych oraz Radzie Miasta za szereg działań, które realizowaliśmy przyczyniając się do rozwoju naszego miasta. Chciałabym także podziękować wałczanom za wsparcie, wspólne spotkania i inicjatywy – komentuje w oficjalnym komunikacie Agnieszka Łyskawa.

– Nie próbowałem wpływać na tę decyzję, jestem przekonany, że jest ona przemyślana i z przykrością stwierdzam, że nasza dotychczasowa współpraca się kończy. Ze względu na sytuację finansową Gminy (mniejsze wpływy do budżetu) na ten moment nikt nie zostanie powołany na to stanowisko – komentuje burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski.

Agnieszka Łyskawa będzie pełnić swoje obowiązki do 31 lipca br.

Od redakcji: O możliwej rezygnacji wiceburmistrz A. Łyskawy, podobnie jak o jej powodach, mówiło się w mieście przynajmniej od kilku tygodni. Ten czas pani wiceburmistrz poświęciła na szukanie nowej posady. Warto zwrócić uwagę na to, że A. Łyskawa była odpowiedzialna w Urzędzie Miasta za sprawy związane z oświatą. Niedawno ze stanowiska zrezygnowała również naczelnik Wydziału Oświaty Alicja Klejdysz, a burmistrz M. Żebrowski informuje, że drugiego wiceburmistrza – z powodów oszczędnościowych – przynajmniej na razie nie będzie. Wygląda to dość niepokojąco…