Piotr Filipiak nowym-starym dyrektorem PCKZiU

You are currently viewing Piotr Filipiak nowym-starym dyrektorem PCKZiU

17 czerwca odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Na podstawie jednogłośnej decyzji komisji konkursowej przez kolejne 5 lat PCKZiU kierować będzie dotychczasowy dyrektor Centrum Piotr Filipiak.

Piotr Filipiak był jedynym kandydatem do kierowania wałeckim PCKZiU w ciągu najbliższych 5 lat.

Oczywiście cieszę się, że moja kandydatura spotkała się z jednogłośnie pozytywnym przyjęciem komisji konkursowej – mówi Piotr Filipiak. – Mam jednak świadomość, że obecne czasy są dla oświaty trudne. Trudne są również dla dyrektorów szkół, na których barkach spoczęła, zgodnie z wytycznymi MEN, pełna odpowiedzialność za nauczanie zdalne.

Czym Piotr Filipiak przekonał komisję konkursową? Jego koncepcja dalszego rozwoju PCKZiU obejmuje m.in. dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy, ale też do założeń reformy kształcenia zawodowego, podnoszenie kwalifikacji na kursach zawodowych, zacieśnianie współpracy z pracodawcami poprzez rozwój systemu patronatów nad klasami i kierunkami kształcenia, rozwój kadry pedagogicznej i uruchamianie nowych kierunków kształcenia. W nadchodzącym roku szkolnym będzie to technik spawalnictwa.

Do najważniejszych wyzwań stojących przed nowym-starym dyrektorem będzie należeć jednak również czuwanie nad budową nowych warsztatów PCKZiU.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy został już rozstrzygnięty – mówi P. Filipiak. – Wygrała go jedna z lokalnych firm. Umowa nie została jeszcze podpisana, ale powinno to nastąpić w najbliższym czasie. Po zakończeniu tej inwestycji przed PCKZiU otworzą się zupełnie nowe możliwości działania.