Awans młodych siatkarek

You are currently viewing Awans młodych siatkarek

Zespół UKS Volley Wałcz awansował do wielkiego finału mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving.

16 czerwca w Kołobrzegu rozegrany został pierwszy Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving w kategorii czwórek dziewcząt. Wzięło w nim udział 10 drużyn z województwa zachodniopomorskiego, w tym dziewczęta z UKS Volley Wałcz, uczennice klas sportowych SP4 w Wałczu.
Młode wałeckie siatkarki spisały się rewelacyjnie i zajęły II miejsce premiowane awansem do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Zabrzu.
Za główne pretendentki do zwycięstwa uznawane były zawodniczki z Goleniowa i sprostały zadaniu, wygrywając wszystkie swoje. Pytanie o to, który zespół zajmie drugie, premiowane awansem do finału miejsce, znalazło odpowiedź już w eliminacjach, kiedy spotkały się zawodniczki z Wałcza i Kołobrzegu. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 22:20 dla Wałcza !!!
W wałeckim zespole wystąpiły: Amelia Rozwałka, Marta Kinasiewicz, Amelia Zborała, Klaudia Grzesiak, Karolina Matuszak, Milena Kamińska. Trenerem drużyny jest Michał Porębiak.