Tuczno i Mirosławiec dołączają do Szlachetnej Paczki

You are currently viewing Tuczno i Mirosławiec dołączają do Szlachetnej Paczki

Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze ponad pół roku, a Szlachetna Paczka już rekrutuje wolontariuszy i liderów rejonów. Sprawdź, może to propozycja dla Ciebie:)

– Rekrutacja wolontariuszy rozpoczęła się rzeczywiście trochę wcześniej niż zwykle, gdyż uruchomiona została równolegle z rekrutacją na liderów rejonów – mówi Andrzej Stec. – Dzięki temu będzie więcej czasu na przygotowanie się do pracy z rodziną, zapoznanie z szeregiem e-elearningów i innych materiałów szkoleniowych oraz wcześniejsze poszukiwanie rodzin/osób potrzebujących pomocy. Chcemy rozpocząć te wszystkie działania w pierwszej połowie lipca.

W tym roku w województwie zachodniopomorskim utworzono 10 nowych rejonów. Na terenie naszego powiatu do Szlachetnej Paczki dołączyły Tuczno i Mirosławiec. W obydwu rejonach są już osoby, które przygotowują się do objęcia roli liderów. W Tucznie jest to Sylwia Sikorska,  natomiast w Mirosławcu Anna Dzida

– Podczas poprzednich edycji Szlachetnej Paczki wielokrotnie zgłaszane były do nas rodziny z okolic Tuczna i Mirosławca – tłumaczy Andrzej Stec. – Niestety, nie zawsze z przyczyn organizacyjnych mogliśmy do nich dotrzeć. Stąd idea utworzenia rejonów w tych miejscowościach. W Tucznie już 8 osób zadeklarowało chęć zostania wolontariuszami Szlachetnej Paczki. W pozostałych rejonach czekamy na zgłoszenia.

W przyszłym roku planowane jest utworzenie rejonu także w Człopie.

http://www.superw.pl