Zakończenie roku

You are currently viewing Zakończenie roku

O ile nic się nie zmieni, w wałeckich szkołach podstawowych i przedszkolach odbędą się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Ze względu na rygory epidemiologiczne będą miały one nieco inny niż tradycyjnie przebieg.

Rodzice dzieci w przedszkolach miejskich od dłuższego czasu dopytują się o zakończenie roku. Chodzi głównie o przedszkolaków, kończących ten etap edukacji i rozpoczynających naukę w szkole. Rodzice chcieliby, aby ich dzieci miały okazję pożegnać się z paniami i kolegami. 

Z urzędy miasta udało się uzyskać informacje: Planujemy organizację zakończenia roku w miejskich przedszkolach (tylko dla dzieci kończących przedszkole), na świeżym powietrzu.  Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Generalnego Inspektoratu Sanitarno – Epidemiologicznego od 30 maja mogą być organizowane zgromadzenia publiczne, na których dopuszczalna liczba uczestników wynosi 150 osób. Chcąc uczestniczyć w zgromadzeniu należy zasłonić usta lub nos, bądź zachować 2-metrowy dystans od innych osób. Rodzice sami zdecydują czy chcą, aby ich pociecha uczestniczyła w uroczystości pożegnania z przedszkolem”. 

W szkołach również planowane są zakończenia roku szkolnego.

– Planujemy zakończenie roku zgodne z obowiązującymi wytycznymi – mówi dyrektor SP 1 Ewa Hołowska-Kędzierska. – Klasa będzie dzielona na pół. Świadectwa wręczać będzie wychowawca wraz z dyrektorem.

– Mogę mówić tylko o tym, co jest ustalone na tę chwilę – mówi dyrektor SP 5 Violetta Kamińska. – Uroczystości zakończenia mogą odbyć się w mniejszych grupach i tu nie ma problemu, bo nawet jak podzielimy uczniów w klasach na pół, wystarczy nam sal. Oczywiście nie można przewidzieć tego, że za kilka dni minister stwierdzi, że można robić zakończenie roku dla całej klasy. Ale też nie można wykluczyć, że może go całkowicie zakazać. 

Violetta Kamińska zwraca uwagę na niespójność przepisów: dziś ze względu na bezpieczeństwo zakończenie roku można robić w klasach dzielonych na pół klasach, a kilka dni do tej samej szkoły mogą przyjechać dzieci na kolonię i nie dotyczą ich żadne ograniczenia. 

er-o

Dodaj komentarz