Ukwiecanie

You are currently viewing Ukwiecanie

Członkowie stowarzyszenia Pojezierze Wałec kie w sobotę 6 czerwca obsadzili kupionymi za własne pieniądze kwiatami gazony przy ul. Kilińszczaków w Wałczu.

Inicjator tej akcji Andrzej Wiśniewski wpadł na ten pomysł podczas spaceru po Wałczu obserwując jak smutno wyglądają puste gazony. Zaproponował, aby ze środków stowarzyszenia zakupić kwiaty i obsadzić nimi gazony.

– Postawiłem sprawę na Zarządzie Stowarzyszenia – opowiada. – Nie było pełnej zgodności, bo za przyjęciem wniosku opowiedziało się 80 procent członków Stowarzyszenia, a 20 było przeciwnych tłumacząc, że nie powinno się wyręczać Burmistrza i Rady. Przekonał ich argument, że nie robimy tego ani dla Burmistrza, ani dla Rady tylko dla mieszkańców, czyli dla siebie.

Kiedy wniosek został przegłosowany, Stowarzyszenie zwróciło się do burmistrza z oficjalnym pismem o wydanie zgody na obsadzenie gazonów. Członkowie Stowarzyszenia kupili 30 pelargonii, ziemię do kwiatów i w sobotę 6 czerwca kilkanaście osób obsadziło nimi gazony.

– Oczywiście nie poprzestaliśmy na posadzeniu kwiatów – mówi A. Wiśniewski. – Są ustalone dyżury i o kwiaty będziemy dbać, a przede wszystkim podlewać je.

er-o