Korona w Deutsch Krone

You are currently viewing Korona w Deutsch Krone

W świetlicy wiejskiej Golinie odbyło się 6 marca spotkanie z Przemysławem Bartosikiem, autorem książki pt. „Golin. Okruchy dziejów”. W promocji tego wydawnictwa uczestniczyło wiele osób. Jak przyznaje autor, „takiej frekwencji jak w Golinie nie ma podczas spotkań autorskich w Wałczu czy Tucznie.

Szkoda, że ludzie nie przejawiają większego zainteresowania swoją miejscowością, jej kulturą czy dziejami. Tutaj widać, że mieszkańcy są związani z historią swojego rodzinnego miejsca. W pewnym stopniu książka ta powstała dzięki nim, dzięki ich zaangażowaniu”. Swoją przygodę z Golinem P. Bartosik rozpoczął kilka miesięcy temu, spotykając się wielokrotnie z jego mieszkańcami. Warto zaznaczyć, iż jest to pierwsza publikacja o Golinie i jak zapewnia autor – nie ostatnia. Zdaniem P. Bartosika każda z miejscowości powiatu wałeckiego powinna posiadać spisaną historię swoich dziejów.
Członkowie Regionalnego Towarzystwa Historycznego Ziemi Wałeckiej dziękują za miłe przyjęcie oraz poczęstunek podczas spotkania. Książkę można nabyć u p. Marty Szkutnik na zamku w Tucznie.

Dodaj komentarz