Złota dziewczyna

You are currently viewing Złota dziewczyna

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski Juniorek w Bolszewie koło Wejherowa, trzeci z rzędu tytuł Mistrzyni Polski zdobyła podopieczna Łukasza i Zbigniewa Butryńskich Oliwia Jakubczyk z wałeckiej Korony.

Wychowanka wałeckiej Korony, która w poprzednich latach dwukrotnie sięgała po złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, co jest równoważne z wywalczeniem tytułu Mistrzyni Polski U-16 oraz dwukrotnie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy, tym razem rywalizowała w Mistrzostwach Polski w kategorii juniorek. Młoda wałczanka, mimo że przyszło jej walczyć ze starszymi zawodniczkami, pokazała bardzo dobre wyszkolenie, nie dając szans swoim rywalkom. W pierwszej walce pokonała reprezentantkę Czarnych Słupsk, a w finale przyszło jej stoczyć rewanż za finał Mistrzostw Polski sprzed 2 lat, kiedy to spotkała się z zawodniczką Gwarka Łęczna. Podobnie jak 2 lata temu górą była Jakubczyk, dzięki czemu zdobyła trzeci rok z rzędu tytuł Mistrzyni Polski.
Oliwia Jakubczyk potwierdziła tym samym, że jest numerem jeden w kraju w swojej kategorii wagowej i to jej należy się miejsce w składzie reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które już w listopadzie odbędą się w Hiszpanii. oprac. tc