Matylda zagra… Matyldę

You are currently viewing Matylda zagra… Matyldę

Matylda Baj, 8-letnia wałczanka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków, wcieli się w główną postać musicalu Dennisa Kelly’ego i Tima Minchina „Matylda”. Zagra w nim główną rolę, czyli tytułowej Matyldy.

Spektakl jest realizowany przez Teatr Kameralny w Bydgoszczy w koprodukcji z Teatrem Syrena w Warszawie. Przygotowany przez znakomitych realizatorów, m.in. Jacka Mikołajczyka – reżysera, Tomasza Jacykowa – kostiumologa czy Mariusza Napierałę – scenografa, będzie polską prapremierą tego musicalu. „Matylda” to musicalowy hit dla widzów w każdym wieku, przeniesiony do Bydgoszczy prosto ze scen West Endu i Broadway’u. 6-letnia dziewczynka posiada genialny umysł, wielkie serce i… kompletnie niepasującą do niej rodzinę. Jej tata jest nieuczciwym sprzedawcą samochodów, mamę interesują tylko pieniądze i święty spokój, a brat nie grzeszy inteligencją. Więcej nie zdradzimy – to trzeba zobaczyć!
Na czas prób Matylda – tak jak inne dzieci – mieszka w Bydgoszczy. Próby trwają od wtorku do soboty. Do szkoły chodzi w poniedziałki i czasem we wtorki rano. Tęskni za koleżankami i kolegami, ale też dla nich przygotowuje rolę, bo pani wychowawczyni obiecała, że cała jej klasa przyjedzie na spektakl do Bydgoszczy. W wolnych chwilach nadrabia lekcje, a zaległe sprawdziany pisze podczas obecności w szkole.

  • Koleżanki i koledzy cieszą się i mnie dopingują – mówi Matylda. – Ale niektórzy chyba są troszeczkę zazdrośni. Ja bardzo się cieszę, że moja klasa zapowiedziała przyjazd na premierę…
    raf