Tablica wróciła na skwer

You are currently viewing Tablica wróciła na skwer

14 stycznia 2022 roku upłynęła 49. rocznica bohaterskiej śmierci Wiesława Kaszewskiego, który zginął ratując życie tonącego chłopca.

  • Oddajemy cześć bohaterskiej śmierci Wiesława Kaszewskiego, który ratując życie tonącego chłopca, tu, na jeziorze Zamkowym, sam poniósł śmierć – mówił podczas uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej bohaterską postawę i tragiczną śmierć młodego wałczanina burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski. – T. Keneally w swojej książęce napisał: „Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat” i chyba nie ma nic bardziej prawdziwego i szczerego, niż to stwierdzenie. Cieszę się również, że w tak wyjątkowym dniu tablica upamiętniająca to tragiczne wydarzenie wraca na swoje miejsce. Rewitalizacja części skweru została zakończona, ten piękny teren w centrum naszego miasta nabrał nowego wyglądu, nowy wygląd zyskała również pamiątkowa tablica. Jestem przekonany, że w tej formie będzie dużo bardziej widoczna, nie tylko dla mieszkańców naszego miasta, ale i odwiedzających Wałcz gości. W ten sposób pamięć o lokalnym bohaterze zostanie z nami na zawsze.
    Podczas uroczystości na Skwerze im. Wiesława Kaszewskiego pojawili się goście, w tym mieszkaniec, który pamięta to tragiczne wydarzenie sprzed lat.