Spotkanie z trenerami

You are currently viewing Spotkanie z trenerami

14 stycznia w Urzędzie Miasta Wałcz odbyło się spotkanie burmistrza Macieja Żebrowskiego oraz starosty Bogdana Wankiewicza z nowo mianowanym drugim trenerem kadry narodowej juniorów w kajakarstwie Ireneuszem Szpyndą. Nieobecny był zaproszony na spotkanie trener olimpijskiej reprezentacji Polski kajakarzy Marek Ploch, również związany z Wałczem.

W spotkaniu uczestniczyli także wiceburmistrz Wałcza Adam Biernacki oraz dyrektor I LO w Wałczu z oddziałami sportowymi Waldemar Rogulski.
Marek Ploch ponownie został trenerem olimpijskiej reprezentacji Polski kanadyjkarzy oraz kadry kobiet, a na drugiego trenera kadry narodowej juniorów powołano Ireneusza Szpyndę.
Marek Ploch pracował w Chinach, Kazachstanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Korei Południowej. Z zawodnikami z Chin zdobył dwa złote medale IO (w Atenach i Pekinie), ale jego marzeniem było poprowadzenie na igrzyskach polskiej kadry.
Ireneusz Szpynda to rodowity wałczanin, wychowanek wałeckiego klubu WTS Orzeł, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista Mistrzostw Europy i Świata w kategorii juniorów i młodzieżowców. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, trenerem I klasy kajakarstwa, menedżerem sportu i menedżerem imprez sportowych. Pracuje jako trener w szkole Mistrzostwa Sportowego w Wałczu.