Sprzęt dla szpitala

You are currently viewing Sprzęt dla szpitala

Uroczyste przekazanie przez wałeckie Starostwo sprzętu dla 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu odbyło się 22 września w sali konferencyjnej.

Na uroczystości obecni byli starosta Bogdan Wankiewicz, wicestarosta Jolanta Wegner oraz komendant szpitala płk Artur Bobruk i zastępca komendanta Robert Sokołowski. Przekazane zostały 4 wózki do przewozu chorych oraz Analizator Cobas h 232 do szybkiej diagnostyki kardiologicznej wraz z zestawem testów i kontroli. Analizator Cobas będzie miał zastosowanie na izbie przyjęć. Daje on możliwość bardzo szybkiej diagnozy pacjenta pod kątem ewentualnego zawału serca.

– Cieszę się, że możemy przekazać sprzęt dla szpitala – mówił starosta B. Wankiewicz. – Środki na zakup pozyskaliśmy z funduszy unijnych i zakupiliśmy za nie najpotrzebniejsze urządzenia. Oprócz 107 Szpitala Wojskowego, wsparcie w postaci sprzętu otrzymają również szpital w Tucznie oraz ochotnicze straże pożarne. Życzę, aby sprzęt służył jak najdłużej i… aby jak najrzadziej musiał być wykorzystywany.

Komendant podziękował za prezent i prosił, aby nie zapominać o szpitalu również w przyszłości.