Nowy, stary burmistrz Werne

You are currently viewing Nowy, stary burmistrz Werne

Władze i część mieszkańców Wałcza z zainteresowaniem śledziły przebieg i wynik wyborów samorządowych w partnerskim mieście Wałcza – Werne. Wybory odbyły się w niedzielę 13 września 2020 r.

Rzadko się zdarza w niemieckim systemie wyborczym, aby zwycięzca został wyłoniony już w I turze. Tak było tym razem w Werne – dotychczasowy burmistrz Lothar Christ, bardzo zaprzyjaźniony z Wałczem, wygrał w pierwszym podejściu, uzyskując 56,34 % oddanych głosów. Jego dwaj kontrkandydaci uzyskali odpowiednio: Dominik Buliński (urodzony w Poznaniu) – 26,73 % i Benedikt Striepens – 16,93 %. Wyniki potwierdziły dużą popularność L. Christa wśród mieszkańców Werne, którzy powierzyli mu władzę w mieście nad rzeką Lippe na kolejne 5 lat.

Władze Wałcza pogratulowały L. Christowi przekonującego zwycięstwa w wyborach, życząc wielu kolejnych sukcesów i kontynuowania dobrej, owocnej współpracy z Wałczem. Inne miasta partnerskie Werne również przesłały wiele życzeń i gratulacji. L. Christ podziękował przyjaciołom z Polski, Francji, Szwecji i Włoch.

Źródło: Wydział Rozwoju i Promocji Miasta Wałcz